V nastanitvenih objektih se pogosto srečujemo s slabo označenimi številkami sob, ki igrajo ključno vlogo pri orientaciji slepih in slabovidnih gostov. Jasne, pravilno nameščene in dobro vidne oznake so nujne, da lahko gostje brez težav samostojno najdejo svojo sobo in se varno gibljejo po objektu, zlasti v slabših svetlobnih pogojih.
Najpogostejše težave pri namestitvi takšnih oznak so previsoko postavljene številke, premajhna pisava ali premalo kontrasten barvni odtenek v primerjavi s podlago. Poleg tega so tipno zaznavne oznake pogosto spregledane ali slabo izvedene, kar slepim in slabovidnim gostom otežuje orientacijo.
Dober primer rešitve teh težav najdemo v enem izmed hotelov na Gorenjskem, kjer so se zaradi ekološkega pristopa k notranji razsvetljavi odločili za zatemnjen ambient hodnikov. Kljub zmanjšani osvetlitvi so vhodi v sobe jasno označeni s stenskimi svetlobnimi oznakami, ki zaradi svoje reliefne izvedbe omogočajo tudi tipno zaznavo. To pomeni, da lahko gostje z okvaro vida številko sobe prepoznajo tako vizualno kot s pomočjo otipa.
Poleg dobro izvedenih oznak so v tem hotelu poskrbeli tudi za enostavno odklepanje vrat. Neposredno pod številko sobe je nameščen čitalnik za kartično odklepanje, kar slepim in slabovidnim gostom olajša iskanje mesta za odklepanje. Takšna ureditev je primer dobre prakse, saj upošteva različne potrebe gostov in prispeva k boljši dostopnosti ključnih hotelskih storitev.